Zapowiedź meczu: LKS Ślesin - Górnik Konin

• Zapowiedź meczu: LKS Ślesin - Górnik Konin

niedziela, 17, wrzesień 2017 11:27

konin

hyundai auo centrum lis       logo

sparingiW meczu, którego stawką był awans do finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, Polonia Środa Wielkopolska nie dała szans Górnikowi Konin i pokonała "Biało-Niebieskich" 4-1.

Górnik źle wszedł w mecz, co niestety znacząco odbiło się na jego przebiegu. Po fatalnym początku spotkania, gospodarze nie zdołali już wrócić do gry.

Pierwszy gol dla Polonii padł już w 11. minucie. Igor Jurga, który miał zdecydowanie za wiele miejsca w polu karnym, zdołał dobić swój własny strzał i otworzyć wynik. Kilka minut później było już 2-0. Sam na sam z Jaskólskim znalazł się Krzysztof Bartoszak. Nasz bramkarz musiał ratować się faulem, a z rzutu karnego nie pomylił się sam poszkodowany.

Niestety, czarna seria Górnika trwała dalej. Już dwie minuty po "jedenastce" Polonia rozmontowała konińską defensywę, a Jakubowi Solarkowi pozostało tylko dopełnić formalności. Łukasz Jaskólski był bez szans.

Do przerwy Górnik nie potrafił podnieść się po piorunującym początku zespołu gości i schodził do szatni z trzema bramkami straty.

Druga połowa zaczęła się niespodziewanie - od bramki Górnika. Obrona Polonii zaspała, co wykorzystał Krystian Sobieraj, który mocnym strzałem z pola karnego wpakował piłkę do bramki. Ten gol podbudował Górnika, który od tej pory stał się zdecydowanie dominującą stroną. Nie znalazło to jednak przełożenia na kolejne trafienia dla zespołu trenera Owczarka. Na domiar złego, po godzinie gry boisko z urazem musiał opuścić Łukasz Jaskólski.

Coraz bardziej desperackie ataki Górnika, skutkowały coraz groźniejszymi kontrami Polonii. Jedna z nich, z 87. minuty, zakończyła się golem. Dawida Kołodziejczaka pokonał Mikołaj Łopatka i ustalił wynik meczu.

Górnik Konin - Polonia Środa Wlkp. 1-4 (0-3) Bramka dla Górnika: 49' Sobieraj

Skład Górnika: Jaskólski (60’ Kołodziejczak) – Świderski (66’ Karbowy), Rojewski, Majewski (46’ Śnieg), Krzyżanowski, Wolski, Adamczewski (46’ Wypych), Sobieraj, Frydrych, Radoszewski, Paczyński