Zapowiedź meczu: Górnik Konin - Jarota Jarocin

• Górnik gra dalej. Ślesin pokonany

środa, 20, wrzesień 2017 20:47

konin

hyundai auo centrum lis       logo

dsc 2323Górnik Konin zremisował z Lechem II Poznań 2-2 w spotkaniu 28. kolejki III ligi. Pomimo tego, że drużyny dzieli w tabeli 20 punktów, mecz był bardzo wyrównany, a nawet mógł się zakończyć zwycięstwem naszego zespołu. Wszystkie cztery bramki padły ze stałych fragmentów gry; aż trzy z rzutów karnych.

Początek spotkania był obiecujacy dla Górnika, ale po kilku minutach niezłej gry inicjatywę przejął "Kolejorz". Nie oznacza to, że zaczął stwarzać sytuacje podbramkowe - gra była dosyć wyrównana, ale częściej przy piłce byli zawodnicy z Poznania. Lech II nie oddawał jednak strzałów, podobnie zresztą jak Górnik. Można powiedzieć, że już wtedy na Podwalu pachniało remisem.

W 25. minucie Lechowi II udało się jednak objąć prowadzenie. W polu karnym przewinienia dopuścił się Mateusz Majewski, a Niklas Zulciak pewnym strzałem z rzutu karnego pokonał Dawida Kołodziejczaka.

Po bramce Górnik zaczął być częściej przy piłce, ale wcale nie przełożyło się to na większą aktywność pod bramką Lechitów. Wiele wskazywało na to, iż gospodarze zejdą do szatni z jednobramkową stratą, ale w 43. minucie koninianie zdołali doprowadzić do wyrównania. Z rzutu wolnego uderzył Kamil Krzyżanowski, piłka odbiła się od muru, co zmyliło Miłosza Mleczkę i wpadła do siatki. Ten gol podbudował "Biało-Niebieskich", którzy jeszcze przed przerwą mogli objąć prowadzenie. Dobrym strzałem w okienko popisał się bowiem Bartosz Świderski, ale tym razem Mleczko był na posterunku i fantastycznie wybronił strzał naszego piłkarza.

W drugiej połowie gra toczyła się przede wszystkim w środku pola. Mimo to po przerwie zobaczyliśmy dwie bramki - z rzutów karnych. W 65. minucie po faulu Macieja Adamczewskiego "jedenastkę" na gola zamienił Zulciak. Górnik wyrównał już pięć minut później. Wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Paweł Błaszczak dał się sfaulować w polu karnym Lecha II, a rzut karny wykorzystał Mateusz Majewski, ustalając tym samym wynik meczu. Poznaniacy starali się jeszcze wrócić na prowadzenie, ale doskonała postawa Dawida Kołodziejczaka sprawiła, że musieli zadowolić się jednym punktem.

Górnik Konin - Lech II Poznań 2-2 (1-1) Bramki dla Górnika: 43' Krzyżanowski, 70' Majewski (rz. k.)

Skład Górnika: Kołodziejczak – Augustyniak, Śnieg, Majewski, Krzyżanowski, Adamczewski, Radoszewski, Świderski (80’ Frydrych), Groszkowski (88’ Kowalski), Sobieraj (67’ Błaszczak), Antosik (80’ Majer)