III liga: Hat-trick Antosika, KKS pokonany!
  • III liga: Hat-trick Antosika, KKS pokonany!

niedziela, 18, czerwiec 2017 11:30
  • III liga: Remis na wagę utrzymania!

czwartek, 15, czerwiec 2017 21:00

masita baner   facebook   Wielinscy LBT 1 hyundai       Linox MTS          logo

meczpogonszPogoń II Szczecin, wzmocniona kilkoma zawodnikami ekstraklasowego pierwszego zespołu, nie dała szans Górnikowi Konin i zwyciężyła 3-0. Kolejny mecz bez zwycięstwa oznacza, że do znajdującej się o jedną lokatę wyżej Polonii Środa Wlkp. tracimy już 5 punktów.

Szczecinianie od początku przeważali i zepchnęli "Biało-Niebieskich" do defensywy, jeden z "Portowców" trafił nawet w poprzeczkę. Wynik otworzył w 23. minucie Sebastian Kowalczyk, który strzałem po ziemi tuż przy słupku pokonał Dawida Kołodziejczaka. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie Pogoni w 32. minucie, kiedy to zamienił na gola rzut karny, podyktowany po faulu Śniega. Przed przerwą Górnik miał jeszcze szansę na zdobycie gola kontaktowego, gdy po błędzie bramkarza szczecinian w dogodnej sytuacji znalazł się Groszkowski. Niestety nasz pomocnik nie zdołał trafić w bramkę.

Trener Czesław Owczarek nie był zadowolony z gry swoich podopiecznych i w przerwie dokonał aż trzech zmian. Nie przyniosło to jednak spodziewanych efektów, Pogoń wciąż była stroną dominującą. W 66. minucie wynik spotkania ustalił Seiya Kitano, który dobił piłkę po uderzeniu Bochnaka w słupek. Pomimo kilku szans na zdobycie honorowego trafienie, Górnik zakończył mecz bez zdobycia bramki.

Przed "Biało-Niebieskimi" finał Okręgowego Pucharu Polski. Ewentualne zwycięstwo z Sokołem Kleczew mogłoby podbudować piłkarzy i dać im pozytywny impuls w walce o utrzymanie. Pozostaje nam tylko trzymać kciuki!

Pogoń II Szczecin - Górnik Konin 3-0 (2-0)

Skład Górnika: Kołodziejczak - Augustyniak, Śnieg, Majewski, Krzyżanowski, Wypych (46’ Kowalski), Adamczewski, Radoszewski (46’ Świderski), Antosik (46’ Sobieraj), Groszkowski, Błaszczak (70’ Majer)