sobota, 15, lipiec 2017 22:37
  • Terminarz rundy jesiennej [AKTUALIZACJA]

czwartek, 13, lipiec 2017 18:33

masita baner   facebook   Wielinscy LBT 1 hyundai       Linox MTS          logo

meczkoninvinetaGórnik Konin prowadził do przerwy 3-1, ale ostatecznie tylko zremisował z Vinetą Wolin 3-3. Mateusz Kosacki doprowadził do wyrównania w 90. minucie i koninianie muszą zadowolić się jednym punktem, choć trzy były na wyciągnięcie ręki.

Vineta Wolin przegrała wszystkie mecze ligowe w 2017 roku i "Biało-Niebiescy" mieli pełne prawo oczekiwać, że uda im się dopisać do swojego dorobku cenne zwycięstwo. Początek meczu nie był wprawdzie zbyt udany dla gospodarzy, bo w 21. minucie na 0-1 trafił Adam Nagórski, ale kolejne minuty napawały optymizmem.

Najpierw do siatki rywali trafił Maciej Adamczewski. Już dwie minuty po bramce "Piany" Górnik wyszedł na prowadzenie za sprawą Jakuba Groszkowskiego. Koninianie przejęli kontrolę nad meczem i wydawało się, że kolejne gole to kwestia czasu. Rzeczywiście: tuż przed przerwą sędzia podyktował rzut karny dla Górnika, a na bramkę zamienił go Matuesz Majewski. Kibice mieli prawo oczekiwać, że w drugiej połowie nasz zespół dobije rywala i padnie jeszcze kilka bramek.

Niestety, po przerwie strzelali już tylko goście. W 53. minucie po raz kolejny do bramki trafił Nagórski, co stanowiło zapowiedź kolejnych, niezwykle nerowych, 30 minut. Vineta poczuła, że może wywalczyć pierwszy punkt na wiosnę i choć trochę zbliżyć się punktowo do zespołów niezagrożonych degradacją. Pomimo tego, że Górnikowi udało się nie dopuścić do straty gola niemal do końca spotkania, wolinianie wreszcie dopięli swego za sprawą Mateusza Kosackiego.

Podopieczni Czesława Owczarka próbowali jeszcze ratować mecz i w doliczonym czasie gry rzucili się do ataku. Kamilowi Krzyżanowskiemu udało się nawet trafić w poprzeczkę, ale Piotr Rusek nie wpuścił już żadnego gola i ostatecznie drużyny podzieliły się punktami.

Górnik Konin - Vineta Wolin 3-3 (3-1) Bramki dla Górnika: 30' Adamczewski, 32' Groszkowski, 44' Majewski

Skład Górnika: Kołodziejczak – Augustyniak, Śnieg, Majewski, Krzyżanowski, Adamczewski, Wypych, Radoszewski (71' Świderski), Antosik (79' Kowalski), Groszkowski (90' Majer), Błaszczak (63' Frydrych)