sobota, 15, lipiec 2017 22:37
  • Terminarz rundy jesiennej [AKTUALIZACJA]

czwartek, 13, lipiec 2017 18:33

masita baner   facebook   Wielinscy LBT 1 hyundai       Linox MTS          logo

sparingiGórnik Konin zremisował w wyjazdowym spotkaniu z Polonią Środa Wielkopolska 1-1. Obydwie bramki padły w pierwszej połowie, a jedyne trafienie dla "Biało-Niebieskich" zaliczył Aleks Sieradzki.

Górnik zaliczył efektowne wejście w mecz z gospodarzami sobotniego pojedynku. Spotkanie dopiero się zaczęło, a koninianie już prowadzili 1-0 po golu Aleksa Sieradzkiego. Dobry początek zachęcił nasz zespół do kolejnych prób, ale niestety nie udawało się pokonać dobrze dysponowanego tego dnia Adriana Lisa z Polonii.

Drużyna ze Środy Wielkopolskiej nie potrafiła stworzyć sobie klarownej sytuacji strzeleckiej, ale w 30. minucie doprowadziła do wyrównania. Gospodarze przejęli piłkę po zagraniu Adamczewskiego, szybko przenieśli grę pod pole karne Dawida Kołodziejczaka, który nagle znalazł się sam na sam z Krzysztofem Bartoszakiem i trafił do siatki.

Gol dla Polonii zmobilizował Górnika do jeszcze większego wysiłku, ale pomimo starań i dobrych sytuacji, m.in. po strzale Macieja Adamczewskiego, do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa przebiegała pod dyktando "Biało-Niebieskich", ale zabrakło najważniejszego - goli. Choć podopieczni Czesława Owczarka wiele razy meldowali się pod polem karnym Polonii, to Adrian Lis nie dał się zaskoczyć ani razu, a czasami nie musiał nawet interweniować, po niecelnych strzałach Wypycha czy Antosika. Końcowy rezultat był taki sam, jak wynik do przerwy: 1-1. Punkt zdobyty na wyjeździe pozwolił utrzymać trzynastą pozycję w ligowej tabeli i oddalić się punktowo od strefy spadkowej. O powiększenie swojego dorobku "Biało-Niebiescy" powalczą już w środę. Tym razem zmierzymy się w Koninie z Vinetą Wolin.

Polonia Środa Wlkp. - Górnik Konin 1-1 (1-1) Bramka dla Górnika: 2' Sieradzki

Skład Górnika: Kołodziejczak - Augustyniak, Śnieg, Majewski, Krzyżanowski, Adamczewski, Wypych, Radoszewski (76’ Paczyński, 84’ Świderski), Sieradzki (80’ Błaszczak), Groszkowski, Antosik