sobota, 15, lipiec 2017 22:37
  • Terminarz rundy jesiennej [AKTUALIZACJA]

czwartek, 13, lipiec 2017 18:33

masita baner   facebook   Wielinscy LBT 1 hyundai       Linox MTS          logo

meczbaltykGórnik Konin zremisował w Gdyni z Bałtykiem 2-2. Choć "Biało-Niebiescy" mogą być zadowoleni z przywiezienia punktu z trudnego terenu, to jednak przebieg meczu sprawia, że mogą czuć się nie do końca usatysfakcjonowani. Prowadzili bowiem od 29. minuty i dopiero na kilka minut przed końcem wypuścili zwycięstwo z rąk.

W pierwszej fazie meczu dominowali gospodarze, jednak nasz zespół potrafił od czasu do czasu zagrozić ich bramce i wyprowadzał niezłe kontry. Wbrew przedmeczowym prognozom to Górnik objął prowadzenie w 29. minucie po doskonałej akcji Aleksa Sieradzkiego. Do końca pierwszej połowy wynik pozostał bez zmian, choć Dawid Kołodziejczak był zmuszany do interwencji przez rywali.

Po zmianie stron Górnik zdobył drugiego gola. Podanie Jakuba Antosika na bramkę zamienił Maciej Adamczewski. Efektowny gol "Piany" strzelony wkrótce po przerwie mógł zwiastować trzy punkty dla konińskiego zespołu, ale niestety tak się nie stało.

Gospodarze dobrze zareagowali na bramkę numer dwa i rzucili się do odrabiania strat. Przez kilkanaście minut nie potrafili sforsować defensywy Górnika, ale z pomocą przyszedł im stały fragment gry. Po dograniu z rzutu rożnego gola kontaktowego zdobył Tomasz Bejuk. Po tym trafieniu obraz gry zdecydowanie się zmienił - przewaga Bałtyku stała się bardzo wyraźna. Gdynianie w końcu dopięli swego na siedem minut przed końcem meczu. Do siatki trafił Piotr Ruszkul i ustalił wynik pojedynku na 2-2.

Kolejnym przeciwnikiem Górnika będzie Elana Toruń. Spotkanie to odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 18:00 na stadionie im. Złotej Jedenastki Kaziemierza Górskiego w Koninie.

Bałtyk Gdynia - Górnik Konin 2-2 (0-1) Bramki dla Górnika: 29' Sieradzki, 50' Adamczewski

Skład Górnika: Kołodziejczak - Augustyniak, Majewski, Wypych, Krzyżanowski, Adamczewski, Radoszewski, Antosik, Sieradzki (79' Majer), Groszkowski (87' Sobieraj), Błaszczak (67' Paczyński)