III liga: Comeback Górnika w meczu z Elaną!
  • III liga: Comeback Górnika w meczu z Elaną!

piątek, 14, kwiecień 2017 10:00
  • III liga: Niedosyt po remisie

czwartek, 13, kwiecień 2017 17:17

masita baner   facebook   Wielinscy LBT 1 hyundai       Linox MTS          logo

gornikchemikPodobnie jak w rundzie jesiennej, Chemik Bydgoszcz okazał się lepszy od Górnika Konin. Podopieczni Czesława Owczarka nie potrafili znaleźć sposobu na stałe fragmenty gry egzekwowane przez gości i przegrali 1-3.

Nieszczęście Górnika rozpoczęło się w 26. minucie. Po dośrodkowaniu z rożnego faulu w polu karnym dopuścił się Mateusz Wypych i sędzia podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Damian Rysiewski. Druga bramka padła kilka minut później - tym razem dogranie z narożnika boiska wykorzystał Dawid Janicki, który głową umieścił piłkę w siatce. Przed przerwą gola kontaktowego zdobył Jakub Antosik, ale po pierwszej połowie trudno było wierzyć w to, że "Biało-Niebiescy" odrobią straty.

Jednak na początku drugiej połowy to Górnik przejął inicjatywę. Gra naszego zespołu zaczęła wyglądać obiecująco i można było zacząć marzyć o wyrównaniu, ale w 58. minucie na ziemię sprowadził nas Dawid Janicki, który trafił do bramki po raz drugi w tym spotkaniu. Po tym ciosie Górnikowcy już się nie podnieśli i ostatecznie przegrali 1-3.

Kolejny mecz już w środę. Górnik wyrusza do Gdyni, gdzie zmierzy się z Bałtykiem.

Górnik Konin - Chemik Bydgoszcz 1-3 (1-2) Bramka dla Górnika: 40' Anstosik

Skład Górnika: Kołodziejczak - Świderski, Śnieg, Wypych, Krzyżanowski (33' Frydrych), Rojewski, Majewski (61' Sieradzki), Sobieraj (54' Radoszewski), Groszkowski, Antosik, Paczyński (65' Błaszczak)