sobota, 15, lipiec 2017 22:37
  • Terminarz rundy jesiennej [AKTUALIZACJA]

czwartek, 13, lipiec 2017 18:33

masita baner   facebook   Wielinscy LBT 1 hyundai       Linox MTS          logo

MaciejAdamczewskiGórnik Konin doznał pierwszej ligowej porażki w rundzie wiosennej. "Biało-Niebiescy" musieli uznać wyższość Świtu Skolwin. Do zwycięstwa szczecińskiego zespołu walnie przyczynił się Charles Nwaogu, który strzelił bramkę i zaliczył asystę. W ostatnim kwadransie zespół musiał radzić sobie bez Macieja Adamczewskiego, który otrzymał czerwoną kartkę.

Pierwsza połowa rozpoczęła się zdecydowanie nie po myśli Górnika. Pomimo tego, że żadna z drużyn nie miała wyraźnej przewagi, to gospodarze objęli prowadzenie. Pomocnik Świtu, Jarosław Jóźwiak, został sfaulowany w polu karnym przez Mateusza Wypycha, a Nwaogu pokonał Dawida Kołodziejczaka z 11 metrów, choć nasz bramkarz dobrze wyczuł intencje napastnika rywali i był bliski obronienia jego strzału.

Po dziesięciu minutach było już 2-0. Podanie Nwaogu wykorzystał Oskar Szczepanik i Kołodziejczak musiał po raz kolejny wyjmować piłkę z siatki. "Biało-Niebiescy" mieli swoje okazje, ale nie potrafili ich wykorzystać. Bardzo blisko gola kontaktowego był Aleks Sieradzki, lecz nie zdołał celnie uderzyć do bramki po tym, jak minął Przemysława Matłokę.

Druga połowa przebiegała pod dyktando Górnika, jednak niewiele z tego wynikało, bo gospodarze nie pozwalali naszej drużynie na oddanie groźnych strzałów. Losy meczu rozstrzygnęły się w 76. minucie, kiedy to doszło do spięcia pomiędzy piłkarzami obydwu zespołów i czerwoną kartkę otrzymał Maciej Adamczewski. Osłabieni koninianie nie dali rady odmienić losów spotkania i zanotowali pierwszą porażkę na wiosnę.

Kolejny mecz Górnika znów odbędzie się na wyjeździe. 2 kwietnia o 17:00 zmierzymy się z Pogonią Lębork.

Świt Skolwin - Górnik Konin 2-0 (1-0)

Skład Górnika: Kołodziejczak - Augustyniak, Śnieg, Wypych (46' Radoszewski), Krzyżanowski, Adamczewski, Majewski (81' Majer), Sieradzki (61' Sobieraj), Groszkowski, Antosik, Błaszczak (57' Paczyński)